Üzgünüz.
Bu video sadece Türkiye'den izlenebilir.
Sorry, this video is not available from outside of Turkey
Orijinal Adı: Into Eternity
Çeviren: Mehmet Emin Boyacıoğlu
Yıl: 2010
Süre: 75 dk
Dil: İngilizce, İsveçce, Fince, Türkçe altyazı
http://www.intoeternitythemovie.com/
Bu film SYFF 2014 seçkisindendir

Onkalo (Fince’de “saklanma yeri” anlamına gelir) yapım aşamasında: Burası 100.000 yıl ayakta kalması öngörülen (piramitlerin yaşının 20 katı bir zaman), nükleer atıklar için kalıcı bir depolama alanı olarak kullanılan tünel ve koridorlardan oluşan çok derin ve büyük bir dünya. Kavramsal sanatçı Michael Madsen’in insanoğlunun çılgınlığının tüyler ürpertici, ürkütücü bir meditasyonu olan filmi felsefi ve tarihi referanslarla sonlanırken soruyor:

Gelecekteki 3.000 nesli bu Pandora’nın Kutusu’nu yanlışlıkla açmaktan nasıl alıkoyacaksınız?

Her dilde işaretler gönderip ya da hiyerogliflerle “Girilmez” yazarak mı?

Yorumlar

Yorum Yaz
 • demo

  Gamze Selçuk

  Şikayet Et!

  Nükleer atıklardan "kurtulma" yöntemi olarak atığı yeryüzünün derinliklerine gömme fikrine gelecek nesiller (ve hatta türler) de sıcak bakacak mı?! Nükleer enerjiyi bir "etik" konusu olarak inceleyen sıra dışı bir belgesel!

 • Biz ilgilenmiyoruz diye keşke 200-300.000 ton nükleer atık ve yeni eklenmeye çalışılan niceleri ortadan kayboluverseydi.
  Ve biz dahil gelecek x (100.000 yıl / 80 yıl) nesli tehdit etmeseydi.

  Ayrıca teknik adı nedir bilmem ama ses ve müzikler görüntülerle inanılmaz senkronize olup sürüklüyor bu belgeselde!

Ücretli Film

Filmin tamamını seyretmek için yanda bulunan oku kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Filmi kiraladıktan sonra bir hafta içinde istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

BU FİLM NEDEN ÜCRETLİ
Yönetmen / yapımcı, filminin sitemizde yayınlanmasına ücret karşılığında izlenmesi koşuluyla izin verdi. Ödeyeceğiniz ücretin tamamı yönetmen / yapımcıya aktarılacaktır ve çalışmalarına devam etmesine katkıda bulunacaktır.