Üzgünüz.
Bu video sadece Türkiye'den izlenebilir.
Sorry, this video is not available from outside of Turkey
Orijinal Adı: Delicious Peace Grows In A Ugandan Coffee Bean
Yönetmen: Curt Fissel
Çeviren: Duygu Kayadelen
Yıl: 2010
Süre: 40 dk
Dil: İngilizce, İngilizce ve Türkçe Altyazı
http://www.deliciouspeacethemovie.com/
Bu film SYFF 2012 seçkisindendir

İdi Amin’in terör ve hoşgörüsüzlük rejiminden sonraki iyileşme döneminde geçen bu belgesel, yakın tarihindeki bu karanlık dönemin gölgesinde ekonomik zorluklarla karşı karşıya kalan Hıristiyan, Yahudi ve Müslüman Ugandalı kahve çiftçilerinin “Delicious Peace” (Lezzetli Barış) Kooperatifi’ni kurarak bir araya gelmelerini anlatıyor. Amaçları, uyumlu ilişkiler ve ekonomik kalkınmayı sağlamaktı ve bunu başardılar. Âdil ticaret yapan ABD'li bir kahve şirketiyle ortaklık kuran çiftçilerin hayat standardı yükseliyor, barış tomurcuklanıyor, barış ve âdil ücretlere ilişkin mesajları ABD'deki kahve müşterilerine kadar yayılıyor.

Yorumlar

Yorum Yaz
  • demo

    Gamze Selçuk

    Şikayet Et!

    Hem dinlerarası birlik ve beraberlik örneği hem de kapitalizm karşısında yerel ölçekte yürütülen bir mücadele filmi. Üstelik bu bir deneme değil, başarı öyküsü :)) Daha ne olsun...

Ücretli Film

Filmin tamamını seyretmek için yanda bulunan oku kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Filmi kiraladıktan sonra bir hafta içinde istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

BU FİLM NEDEN ÜCRETLİ
Yönetmen / yapımcı, filminin sitemizde yayınlanmasına ücret karşılığında izlenmesi koşuluyla izin verdi. Ödeyeceğiniz ücretin tamamı yönetmen / yapımcıya aktarılacaktır ve çalışmalarına devam etmesine katkıda bulunacaktır.