Üzgünüz.
Bu video sadece Türkiye'den izlenebilir.
Sorry, this video is not available from outside of Turkey
Orijinal Adı: Blue Gold: World Water Wars
Yönetmen: Sam Bozzo
Çeviren: Yaren Köse
Yıl: 2008
Süre: 90 dk
Dil: İngilizce, Türkçe altyazı
bluegold-worldwaterwars.com
Bu film SYFF 2011 seçkisindendir.

Eski uygarlıklar kötü su yönetimi nedeniyle çöktü. Peki ya insan ırkı; varolmayı sürdürebilecek mi? Maude Barlow ve Tony Clark'ın yazdığı sarsıcı kitap Mavi Altın: Dünya Su Savaşları'ndan esinlenen film, dünyanın gittikçe yaklaşan su krizi sorununa ışık tutuyor. İnsanın hayat kaynağı olan su, küresel pazar ve politik arenada daha çok yer almakta. Gelecekte su için savaşılacak, tıpkı bugün petrol için çıkan savaşlar gibi. Dev şirketler, özel yatırımcılar ve yolsuz hükümetler azalan kaynağının kontrolü üzerinde hak sahibi olmaya çalışırken hayatta kalma hakları için savaşan vatandaşların devrim, dava ve protestolarına yol açıyorlar. Mavi Altın insanların en temel haklarından olan su için mücadelesini dünya çapındaki birçok örnekle perdeye getiriyor.

Ücretli Film

Filmin tamamını seyretmek için yanda bulunan oku kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Filmi kiraladıktan sonra bir hafta içinde istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

BU FİLM NEDEN ÜCRETLİ
Yönetmen / yapımcı, filminin sitemizde yayınlanmasına ücret karşılığında izlenmesi koşuluyla izin verdi. Ödeyeceğiniz ücretin tamamı yönetmen / yapımcıya aktarılacaktır ve çalışmalarına devam etmesine katkıda bulunacaktır.