Üzgünüz.
Bu video sadece Türkiye'den izlenebilir.
Sorry, this video is not available from outside of Turkey
Orijinal Adı: Corporation
Yönetmen: Mark Achbar, Jeniffer Abbott
Çeviren: Burak Aygün
Yıl: 2003
Süre: 145 dk
Dil: İngilizce, Türkçe altyazı
www.thecorporation.com
Bu film SYFF 2008 seçkisindendir

Hayli bilgilendirici ve oldukça şaşırtıcı! “Şirket” bir yandan günümüzdeki modern şirketlerin kuruluş, yapı, gelişim aşamalarına özgün bir perspektif getirirken, bir yandan da bu kuruluşların yerküre üzerinde ekonomik, siyasi ve kültürel etkilerini ele alıyor. Kurumların günlük hayatımızı nasıl etkilediğini anlatıyor ve bunun yanı sıra kurumsal tahakküme karşı mücadele veren birey ve grupları inceliyor. “Şirket”, kurumların pazar ekonomisine dayalı toplumlarda refah düzeyini yükselten ana etkenlerden biri olarak değerini koruyabilmesi ve varlığını uzun vadeli sürdürebilmesiyle ilgili bir çok soruyu gündeme getiriyor. Film, şirket yapısının kamusal ürünler üzerindeki etkisiyle ilgili endişelere dikkat çekerken üretim süreçlerinin genelin refahı için daha iyi nasıl organize edilebileceğini sorguluyor.

Yorumlar

Yorum Yaz
 • demo

  Pınar Öncel

  Şikayet Et!

  Hayatımda izlediğim en etkileyici filmlerden biri!

 • benim de

 • Filmi ilk Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali sırasında (2008) İtalyan Kültür Merkezi'nde izlemiştim

  O gün bugün çıkmadı aklımdan

 • demo

  Arzu Kutan

  Şikayet Et!

  Her detay düşünülmüş, çok iyi gruplanmış. Tarihsel bir perspektif var. Sondaki önerilerilere de bayıldım. Sanırım ben küresel şirketleri biraz sabote ediyorum:) İçeri parazit bilgiler sokuyorum, bir nevi sürdürülebilirlik ajanlığı. İçinde olanların da önerilerden bazılarını yapabilmeleri mümkün. İyileştirsinler.

  Yıllarca önce izleseydim heralde Coca-Cola gibi bir şirkette onca yıl çalışmış olmazdım. Neyse zararın neresinden dönersek asıl kâr o galiba.

  Emeği geçen herkese teşekkürler. Bu tv ayrıca bir harika:)

 • Harika! Tanıdığım herkese izletmeye çalışacağım bunu...