İstanbul'da Cihangir semtinde bulunan Balya Organik Health Food Store, organik, doğal ve yerel olarak temin edilen ürünleri; ev yapımı, organik ve doğal ürünlerden yapılmış salatalar, sandviçler, çorbalar ve tatlılar; taze sıkılmış sebze ve meyve suları ile taze çekilmiş kahve ve çayları uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Ürün ve hizmetlerimizde, mümkün olan her yerde ve zamanda en yüksek kalite yerel ve organik standartlarına uygun olarak üretilmiş ürünleri seçmekteyiz. Yerel kaynaklarımızdan temin edemediğimiz organik ve doğal ürünlerimizi dünyanın diğer yörelerinden getirtiyoruz. Öncelikle organik ve yerel üreticiler tarafından yetiştirilmiş, denediğimiz ürünleri tercih ve temin ediyoruz. Trans yağ (doymuş yağ), mısır şurubu, mikrodalgada pişmiş ürün, doğal olmayan katkı maddeler ve koruyucu maddeler içeren hiç bir ürünü raflarımızda bulundurmuyoruz ve size sunmuyoruz. Ürünlerimiz hakkında bilgi edinmeden, denemeden size sunmuyoruz.


NEDEN ORGANİK?

Organik, lezzetli ve sağlıklı olmanın yanında, hormon, antibiyotik, renklendirici ve koruyucu içermemektedir. Suni zirai ilaçlar kullanılmadan üretilmişlerdir. Sanayi tipi üretim mahsullerine kıyasla daha fazla vitamin, mineral ve besleyici öğeler içermektedirler. Ayrıca, organik tarım, nitrojen tüketici gübreler ve çevreyi kirleten kimyevi maddeleri kullanmadığından, su kaynaklarımızı da korumaktadır. Organik tarım bu tür kimyevi maddelerin havaya, toprağa ve suya karışmasını önler, sürdürülebilir yaşamı destekler.

Organik tarım, sürdürülebilir tarımı destekler, sürdürülebilir tarımla uğraşan ailelere güvenilir bir yaşam ortamı temin eder; doğal çevreyi ve kaynakları muhafaza eder; zirai toplumu destekler; üretim sürecine katılan, tarım işçilerinden tüketicilere, hayvanlara kadar her bireye adil davranılmasını sağlar. Sürdürülebilir ve insani hayvancılık, sağlıklı, mutlu ve iyi koşullarda yetişmiş hayvanlara olanak sağlar.
Kurumsal filmi yok.
Film seçkisi yok.
Sürdürülebilirlik raporu yok.