Faith Morgan (yazar, yönetmen, ressam ve heykeltraş) ABD Yellow Springs Ohio'da bulunan sivil toplum kurumu Community Solutions ile çalışmaktadır. ABD'de düzenlenen ilk beş "Petrol Tavanı (Peak Oil) ve Toplumsal Çözümler" Konferansının planlanması ve hayata geçirilmesine yardımcı olmuştur. 2003'de iki defa Küba'ya giderek Sovyetler Birliği 1990'da çöktüğünde ve Küba'ya verdikleri petrol yardımı aniden yarıya düştüğünde neler olduğunu incelemiştir.
Bu önemli sosyal felaketin ve Küba'nın ucuz ve bol petrol olmadan yaşamaya verdiği yaratıcı karşılığın hikayesini belgelemek üzere 2004'de Küba'ya giden film ekibinin bir parçası oldu ve 2006'da biten "Halkın Gücü: Küba Petrol Krizini Nasıl Aştı" filmini yazdı (Megan Quinn ve Pat Eugene Murphy ile birlikte) ve yönetti. İkinci filmi olan ve 2013'de tamamlanan "Pasif Ev Devrimi / Passive House Revolution" ise binalarda enerji kullanımını %90a kadar azaltan Alman Pasif Mimari metodunu incelemektedir. Şu anda ise Halkın Gücü/The Power of Community filminin devam niteliğinde olan "Dünya Adası: Enerji ve Toplum / Earth Island: Energy and Community" üzerinde çalışmaktadır.

Filmleri

Mesajınız tarafımızdan yönetmene iletilecektir.
Mesaj yazmak için üye girişi yapınız
Yönetmenin çalışmalarına destek vermek için "Pay Pal" aracılığı ile destekte bulunabilirsiniz. Yapacağınız destek doğrudan yönetmenin hesabına aktarılacaktır.