Gelecek Daha Net (GDN) Gençlik Platformu, 2009 yılında gençlerin hayatları, eğitimleri ve kariyerleriyle ilgili daha bilinçli kararlar vermelerine destek olmak üzere yola çıktı ve 2013 yılından itibaren yeniden yapılandırılarak zengin görsel ve içerikleriyle tüm Türkiye’yi kapsayan bir gençlik platformu haline geldi! Binlerce genci ve yüzlerce gönüllüsü ile GDN büyümeye devam ediyor.

Hepimizin bildiği gibi nüfusunun yarısı 30 yaşın altında olan, 14-25 yaş nüfusun %17 ve genç işsizliğinin %18 olduğu ülkemizde gençler hayatlarıyla ilgili kararları verirken ihtiyaç duydukları bilgi ve yönlendirmelere ulaşamıyorlar. Hayatlarının en önemli kararlarını alırken yalnızlar ve bilinçli karar almalarını sağlayacak araçlardan yoksunlar. Dolayısıyla kendilerine uygun meslek ve alanları belirlemekte zorlanıyorlar.

Diğer taraftan, aynı zorlukları yaşamış profesyoneller de, tecrübe ve bilgilerini gençlerle en etkin ve verimli bir şekilde paylaşmalarını sağlayacak mekanizmalara ihtiyaç duyuyorlar.

İşte GDN, gençleri ve gönüllü profesyonelleri yaygın internet erişimi ve yaratıcı araçlarıyla buluşturarak zaman ve mekan sınırlarını kaldırıyor; bilgi ve deneyim paylaşımı sağlıyor. Paylaşarak güçlenmeyi ve geleceğe yatırım yapmayı amaçlıyor.

GDN, sürdürmekte olduğu e-mentorluk, online eğitim, webinar ve başarı ve meslek videoları yanısıra, yeni özellikleri ile de öne çıkıyor. 'Kurumları Tanı' bölümü, gençlerin kurumları ve kurumlardaki pozisyonları doğrudan tanımasını sağlamanın yanı sıra, iş ve staj olanaklarına erişimlerini de kolaylaştırıyor. Öte yandan şirketlerin de; hedef odaklı, yaşıtlarına göre daha bilinçli gençlere ulaşmasını sağlıyor.

Gelecek Daha Net Gençlik Platformuna üye olarak gençlerle iletişime geçebilir, zahmetsiz ve keyifli gönüllülük deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Gelecek Daha Net; her geçen gün daha da büyüyen gönüllü ve destekçi ağıyla, yenilenen teknolojik altyapısıyla, gençlerimizin yolunu aydınlatmaya devam ediyor.

Gönüllü olmak, paylaşmak ve kendini geliştirmek isteyen herkesi Gelecek Daha Net’e bekliyoruz.
Haber yok.
Kurumsal filmi yok.
Film seçkisi yok.
Sürdürülebilirlik raporu yok.