Televizyon, belgesel ve sinema filmleri çeken yönetmen Mara Mourão kurucusu olduğu yapım şirketi Mamo Filmes ile uluslararası çalışmalar yürütmektedir. Repertuarındaki filmler ile birçok ödül kazanmış ve Discovery Channel, Fox ve Globo gibi kanallar aracılığıyla dünya çapında milyonlarca izleyiciye ulaşmıştır. Uzun yıllar reklamcılık sektöründe çalışmalar yürütmüş; birçok reklam filmi ve kısa film yönetmiş ve ardından şirketi Mamo Filmes'i kurmuştur. Yazdığı, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği dört uzun metrajlı film ve iki televizyon dizisi çekmiştir.

Komedi filmi olan ve izleyici tarafından "oldukça eğlenceli" bulunan ilk iki yapımının ardından Doctors of Joy isimli bir kuruluş hakkında bir belgesel çekmiştir. İzleyicilerin bu film hakkındaki geri bildirimi oldukça farklı olmuş ve insanlar bu filmin hayatlarını değiştirdiğini söylemiştir. Böylece Mara sinemanın sosyal değişim için harika bir araç olduğunu hissetmiş ve sosyal girişimcilik alanında bir film çekmeye karar vermiştir ve Kimin Umurunda? / Who Cares? filmini çekmiştir. Kimin Umurunda? filmi festivaller, uluslararası konferanslar, Harvard, Columbia, Duke, Brown vb Üniversiteler, STK'lar ve şirketlerdeki gösterimleri ile başarılar elde etmeye devam etmektedir. Mamo Filmes'in ana amacı izleyicide daha iyi bir dünya için şaşırtıcı ve yenilikçi fikirler tetikleyen, özgün bir sanatsal ifadeye sahip hikayeler ortaya çıkarmaktır.

Filmleri

Mesajınız tarafımızdan yönetmene iletilecektir.
Mesaj yazmak için üye girişi yapınız
Yönetmenin çalışmalarına destek vermek için "Pay Pal" aracılığı ile destekte bulunabilirsiniz. Yapacağınız destek doğrudan yönetmenin hesabına aktarılacaktır.