Oxford ve Witwatersrand Üniversitelerinden politika ve Polytechnic of Central London (Westminster Üniversitesi) Fotoğraf Sanatları bölümünden mezun olan Peter, film endüstrisine editör olarak girmiş, yazar, yönetmen ve yapımcı olarak devam etmiştir. Kendi şirketi olan Southern Exposure ile odağı hikaye anlatımı aracılığı ile empati, diyalog ve anlayış yaratmaktır. Athol Fugard'ın tiyatro eserinden yola çıkarak yazdığı ve yönettiği, uluslararası bir yapım olan "Mekke Yolu" filminde Kathy Bates oynamış ve en iyi film, sanat direktörlüğü ve senaryo yazarlığı dallarında Ulusal Vita Ödülünü kazanmış, en iyi yönetmenlik alanında ise aday gösterilmiştir.

Televizyonda prime time'da 70 saatin üzerinde yer alan çalışmaları arasında insan hakları ve hukuk alanındaki drama dizi "Herkes için Adalet", Peter'a yapımcılık, yönetmenlik ve senaryo yazarlığı dallarında ödül kazandıran, zorunlu göç üzerine sitcom ve mini dizi “Riemvasmaak” ve 70'i aşkın uluslararası festivalde yer alan ve sekizinde ödül kazanan, siyahi lezbiyen aktivist Zanele Muholi ile ilgili "Zor Aşk" belgeseli sayılabilir.

Peter'ın senaryosunu, yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği, baş yapımcılığını Dan Jawitz'in üstlendiği Sokaktan Çıkış Dansta filmi CCTV kanalının "Afrika'nın Yüzleri /Faces of Africa" belgesel kuşağı için çekilmiştir ve ilk olarak 5 Mayıs 2013 tarihinde gösterilmiştir.

Filmleri

Mesajınız tarafımızdan yönetmene iletilecektir.
Mesaj yazmak için üye girişi yapınız