Ödüllü yönetmen Ruth Hessey UNSW film ve drama bölümünden mezunudur. Çöpün güzelliği üzerine belgeseli İsraf Etme - Waste Not 4 dile çevrilmiş ve 30'un üzerinde ülkede gösterime girmiştir. 2013'de atık üzerine lise öğrencilerine yönelik eğitim amaçlı interaktif bir web sayfası hazırlamıştır. 2012'de Fairfax Media tarafından Sydney'in en etkili, ilham verici ve yaratıcı kişilerinden biri seçilmiştir.

Aynı zamanda senarist, radyo yayıncısı ve yazar olan Ruth, yapımcı Tom Zubrycki ile Görünmez Adam - Invisible Man ve Hanımefendiyi Beklerken - Waiting for the Lady isimli iki belgesel projesi üzerinde çalışmaktadır. Rooty Hill Lisesinde Avustralya yerlisi öğrencilerle çektiği ilk kısa belgeseli Duvar Resmi - Mural Ronin Films tarafından dağıtımdadır.

2009'dan bu yana çevre savunuculuğu ve kampanya videoları, web sayfaları ve eğitim rehberleri hazırlamıştır. Kısa bir animasyon olan son filmini (Tehdit Altında- Under Threat) yerel flora ve faunanın içinde bulunduğu duruma dikkat çekmek amacıyla çekmiştir.

Filmleri

Mesajınız tarafımızdan yönetmene iletilecektir.
Mesaj yazmak için üye girişi yapınız
Yönetmenin çalışmalarına destek vermek için "Pay Pal" aracılığı ile destekte bulunabilirsiniz. Yapacağınız destek doğrudan yönetmenin hesabına aktarılacaktır.